nowe KPO

Już jest dostępna publicznie testowa wersja elektronicznego systemu KPO !
Elektroniczne KPO to nowy panel w bazie BDO, który ma być dostępny i obowiązkowy już od stycznia 2020 roku.
Będzie obowiązywała wszystkich wytwarzających odpady, a dostępna dla tych, którzy zarejestrowali się w BDO.
Przedsiębiorcy jednak wciąż mają wiele obaw w zakresie elektronicznego systemu wystawiania Kart Przekazania Odpadu – jak będziemy się w nim poruszać? Na szczęście Ministerstwo udostępniło wyczekiwaną wersję testową nowego modułu BDO.

Kto tak naprawdę może zalogować się do bazy testowej BDO i sprawdzić jak działa elektroniczne KPO?

Niedawno, na stronie https://bdo.mos.gov.pl/ pojawiła się informacja o rozpoczęciu pilotażu otwartego systemu BDO. Ministerstwo wyjaśnia, że przedsiębiorcy, którzy już mają dane do logowania do systemu, ważne na dzień 4.11.2019, mogą zalogować się do bazy testowej (używając np. profilu zaufanego).

Po przejściu na stronę z informacją o pilotażowym wdrożeniu nowego panelu KPO, poznajemy jego szczegółowe zasady funkcjonowania. Dowiemy się w jaki sposób można się do niego zalogować i kto może to zrobić (możemy sprawdzić, czy nasz numer rejestrowy został przeniesiony do bazy testowej). Znajdziemy tam również załączone instrukcje nawigacji w poszczególnych modułach systemu, a nawet wskazówki, z jakich przeglądarek powinniśmy przy tym korzystać.

Dzięki temu można sprawdzić i przetestować w środowisku testowym, jak dokładnie będzie działać, między innymi wystawianie kart przekazania odpadów. 

Dokumenty wystawione w udostępnionym pilotażowo panelu elektronicznego KPO nie zostaną przeniesione do bazy właściwej

Pamiętajmy jednak, że wystawione w bazie testowej dokumenty nie zostaną przeniesione do bazy właściwej. Wersja testowa służy jedynie do wdrożenia się do nowego systemu.

Elektroniczne wystawianie i przekazywanie KPO będzie niewątpliwie dużym wyzwaniem dla wielu przedsiębiorców. Zwłaszcza dla tych, którzy do tej pory nie musieli rejestrować się w BDO.

Dlatego jeżeli tylko mamy możliwość, to warto spróbować zalogować się do systemu. Polecamy sprawdzić na własnym przykładzie jak będzie działał i wyglądał system. Ostatecznie mamy się nim posługiwać na co dzień już niedługo. Być może dzięki  temu unikniemy przynajmniej części niespodzianek, jakie mogą nas spotkać po nowym roku.

Jeśli nie mamy możliwości i czasu na testowanie bazy, polecamy nawiązać współpracę z firmą, która zajmie się elektronicznym prowadzeniem ewidencji odpadów – w całości za nas. 
Zespół ElektroniczneKPO.pl profesjonalnie świadczy dla Państwa taką usługę!

Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz